Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Chodské slavnosti 2017 / Program CHSL 2017

Program CHSL 2017

PROGRAM - CHODSKÉ SLAVNOSTI A SVATOVAVŘINECKÁ POUŤ 2017

Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu ZDARMA!


Chodské slavnosti 2017

PÁ 11.8. Pódium u brány na náměstí

20.30 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

OZVĚNY FOLKLORU Inspirace folklorem v podání kapel ze světa worldmusic: ČECHOMOR

 

SO 12. 8. Pódium u brány na náměstí

 

10.00 - HYJŤÁCI Z MRÁKOVA

Přijměte od nás pozvání na Hyjtu do Mrákova

moderuje: Josef Nejdl ml. režie: Josef Jarábek

 

11.00 - S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM – ŽIVĚ Z CHODSKA

Hodinový živý přenos Českého rozhlasu Plzeň

z domažlického náměstí s folklorními soubory

ze západu Čech a dalšími hosty

moderuje: Michaela Vondráčková režie: Pavel Maršát

 

12.30 - S DĚTMI NA CHODSKU

Děti na Chodsku si hrají, zpívají a tancují.

Jánošíček předvede slovenský folklor.

účinkují: Mráček z Mrákova s muzikou Drátenící,

Dětský národopisný soubor Postřekov, Chasnická

muzika s taneční složkou z Domažlic a Jánošíček z Brna

moderují: Markéta Příbková a Matěj Šlajs

režie: Marie Johánková

 

14.30 - POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO, aneb letos

„Křížem krážem Potřekovem s Masopustem“

Masopust, narozenyj neví se hdy ha hde, bytem tu ha

tám, nás šechny zve na špacír po vsi. Pote, podíváme

se společně, proč se mu hu nás tůlik líbí ha kerý místa

v Potřekově si voblíbil nyjvíc účinkují: Národopisný

soubor Postřekov a Dětský soubor Postřekov

moderuje a režiruje: Národopisný soubor Postřekov

 

16.00 - Plzeňský lidový soubor MLADINA

ČESKÝ TANEC

 

18.00 - NA CHODSKO NEJEN Z MORAVY

Účinkuje folklorní soubor Jánošíček z Brna s programem

Z kade, tade a zahraniční hosté z Taiwanu a Makedonie

Ač je FS Jánošíček z Moravy, provede vás napříč celým

Slovenskem. Navštivte s námi Liptov, Terchovou,

Šariš a Zemplín nebo Myjavu režie: Jozef Kozub

 

21.00 - HRAJÍ A ZPÍVAJÍ MLADÍ PLZEŇÁCI

Mladé těleso sestavené z účastníků letošního druhého

ročníku hudební dílny ve Spáleném Poříčí hraje úpravy

lidových písní ze zlatého fondu plzeňského rozhlasu.

účinkují: Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje,

jeho sólisté a hosté

řídí: Dalibor Bárta moderuje a režíruje: Zdeněk Vejvoda

 

23.00 - DUDÁCKÉ ŠTANDRLE

Balada pro banditu Z POTŘEKOVA

Jístě znáte pověsti vo Brichtech z Potřekova. Ha jak to s nima

dovopravdy bulo ha kerak nakonec dopádli? Nu, přiďte se

podívat ha možná se to dovíte! Ha dyby ne, jístě si společně

s náma zazpíváte ha pěkně se pobavíte

připravil a moderuje: Národopisný soubor Postřekov

 

NE 13.8. Pódium u brány na náměstí

 

10.00 - POSEZENÍ PŘI DECHOVCE

moderuje: Helena Hýnová

Koncert dechové hudby

ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA

11.00 - Koncert dechové hudby ÚHLAVANKA

kapelník: Jan Červený

12.30 - Koncert dechové hudby VRCHOVANKA

kapelník: Petr Němec

13.30 - Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

kapelník: Jan Mleziva

14.30 - Koncert dechové hudby DUPALKA

kapelník: Michal Jansa

15.30 - Koncert dechové hudby HORALKA

kapelník: Josef Kubalík

 

SO 12. 8. Pódium pod Chodským hradem

 

10.00 - 10. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ

„Dudáci kabrňáci“

V pořadu budou hrát, zpívat a vyprávět dudáci a dudačky

účinkují: Čeští dudáci a dudačky, hosté

moderuje: Zdeněk Vejvoda režie: Vlastimil Konrády

 

OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ

12.30 - Taipei Folk Orchestra – hudební a taneční soubor

z Taiwanu

13.00 - Bojmija – soubor z Makedonie

 

15.30 - DOSTAVENÍČKO POD CHODSKÝM HRADEM

Veřejná rozhlasová nahrávka Rádia Proglas

účinkují: Lidová muzika z Třemošné

(řídí Dalibor Bárta) a Mladá dudácká muzika

ze Strakonic (řídí Patrik Ředina)

moderují: Zdeněk Vejvoda a Dalibor Bárta

režie: Zdeněk Vejvoda

 

17.00 - PÍSNIČKAMI SE STÁLE MLÁDNE....!

Lidové rčení, že dudáci nestárnou, potvrzuje pořad,

věnovaný Václavu Švíkovi

účinkují: Konrádyho dudácká muzika a hosté

moderují: Vlastimil Bursa a Jaroslav Pokorný

režie: Zděněk Bláha

 

19.00 - JINDŘICH JINDŘICH A JEHO RODNÉ CHODSKO

Pořad k 50. výročí úmrtí Jindřicha Jindřicha

je poděkováním všech zpěváků, muzikantů a tanečníků

za jeho hudební odkaz Chodsku

účinkují: Národopisný soubor Postřekov,

Chodský soubor Mrákov, Konrádyho dudácká muzika,

Domažlická dudácká muzika, Saurovi z Trhanova,

Haltravan, rodina Freiova, Moryskova a Hojdova z Klenčí

moderují: Martina Morysková a Jana Hojdová

režie: Jana Hojdová a Martina Morysková

 

NE 13. 8. Pódium pod Chodským hradem

10.00 - ZPĚVNÉ CHODSKÉ MLÁDÍ

Domažlická dudácká muzika představuje mladé chodské

zpěváky a zpěvačky

účinkují: Domažlická dudácká muzika a mladí zpěváci

moderují: Kamil Jindřich a Josef Kuneš

režie: Josef Kuneš

 

OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ

12.00 - Bojmija – soubor z Makedonie

12.30 - Taipei Folk Orchestra – hudební a taneční soubor

z Taiwanu

13.00 - Volkstanzgruppe Schönsee – soubor lidových tanců

z bavorského města Schönsee

 

PÁ 11. 8. Refektář kláštera augustiniánů

20.00 - PŘED 35 ROKY ZEMŘEL JAROMÍR HORÁK

Nejoblíbenější písničky zpěváka, který hlasem okouzlil

tisíce rozhlasových posluchačů připravil: Zdeněk Bláha

 

SO 12. 8. Ostatní

10.00 - Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého

Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

kapelník: Jan Mleziva

 

10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

celebruje: P. Bohuslav Švehla, farář České misie v Mnichově

 

15.00 - RAJSKÁ ZAHRADA – KLÁŠTER AUGUSTINIÁNŮ

(ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice)

ROZMARNÉ, JADRNÉ A PEPRNÉ PÍSNIČKY

Nápěvy, do kterých pronikla humorná nota a košilatá

duše našich předků

účinkují: Konrádyho dudácká muzika se svými zpěváky

připravil a moderuje: Zdeněk Bláha

 

NE 13. 8. Ostatní

 

10.00 - POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

celebruje: P. ThLic. Krzysztof Dędek

generální vikář Diecéze plzeňské

 

10.00 - Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého

Koncert dechové hudby HORALKA

kapelník: Josef Kubalík

 

14.30 - Letní kino

CHODSKÉ LEGENDY

Závěrečný pořad Chodských slavností, ve kterém

budeme vzpomínat legendy chodského folkloru

účinkují: všechny soubory a kapely z Chodska,

zahraniční hosté z Makedonie, Taiwanu a Německa

moderují: Michaela Vondráčková a Petr Buršík

režie: Josef Kuneš a Petr Buršík

 

SO 12. 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)

 

10.00 Divadelní společnost KOŇMO - VODNICKÁ POHÁDKA

11.00 Staropražská kapela TĚŽKÁ PÁRA

11.30 Skupina historické hudby GNOMUS

12.00 Staropražská kapela TĚŽKÁ PÁRA

12.30 Skupina historické hudby GNOMUS

13.10 Divadelní společnost KOŇMO - VODNICKÁ POHÁDKA

14.00 Staropražská kapela TĚŽKÁ PÁRA

14.30 Skupina historické hudby GNOMUS

15.00 Žongler a klaun PUPA

15.30 Staropražská kapela TĚŽKÁ PÁRA

16.00 Skupina historické hudby GNOMUS

16.30 Žongler a klaun PUPA

17.00 Skupina historické hudby GNOMUS

 

NE 13. 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)

10.00 Skupina historické hudby DEI GRATIA

10.30 Žongler a klaun PUPA

11.00 Staročeská muzika KONTUŠOVKA

11.30 Středověká folk – rocková skupina TEMPUS

12.00 Skupina historické hudby DEI GRATIA

12.30 Žongler a klaun PUPA

13.00 Staročeská muzika KONTUŠOVKA

13.30 Středověká folk – rocková skupina TEMPUS

14.00 Skupina historické hudby DEI GRATIA

14.30 Středověká folk – rocková skupina TEMPUS

 

SVATOSVATOVAVŘINECKÁ POUŤ

POUTNÍ MŠE SVATÉ NA VAVŘINEČKU

Sobota 12. 8. 10.00 hod.

celebruje: P. Bohuslav Švehla, farář České misie v Mnichově

Neděle 13. 8. 10.00 hod.

celebruje: P. ThLic. Krzysztof Dędek, generální vikář Diecéze plzeňské

Kostelík na Vavřinečku bude otevřen

po oba dny od 9.00 do 15.00 hod.

Kyvadlová doprava na Vavřineček

bude zajištěna po oba dny od 9.00 hod.

z Havlíčkovy ulice – zastávka ČSAD. Doprava je bezplatná

 

STAROČESKÝ JARMARK

Náměstí Míru, ulice Msgre. B. Staška, část Chodské ulice

Sobota 12. 8. – neděle 13. 8.

 

PONOCNÝ NA DOMAŽLICKÉM NÁMĚSTÍ

Sobota 12. 8. 20.00 / 21.00 / 22.00 / 23.00 hod.

Neděle 13. 8. 20.00 / 21.00 hod.

 

DOMAŽLICKÁ VĚŽ

Pátek 11. 8. 9.00 – 12.00 / 13.00 – 22.00 hod.

Sobota 12. 8. 9.00 – 23.00 hod.

Neděle 13. 8. 9.00 – 16.00 hod.

Poslední návštěvník 30 minut před uzavírací dobou

 

JARMARK

Ulice Hruškova a Waldhegerova

Sobota 12. 8. – neděle 13. 8.

 

POUŤOVÉ ATRAKCE

SOKOLIŠTĚ Domažlice, Benešova ulice

 

HISTORICKÝ PARNÍ VLAK

Sobota 12. 8 – neděle 13. 8.

Bude jezdit z Domažlic do Furth i. W. a zpět.

Jízdní řád bude k dispozici v Městském informačním centru

MKS v Domažlicích.

 

PARKOVÁNÍ

Záchytná parkoviště Petrovická ulice a U Všech svatých

 

MĚSTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA

Sobota 12. 8. a neděle 13. 8. každých cca 30 minut

na trase nádraží ČD – Petrovická ulice (u zimního stadionu)

Doprava je bezplatná

 

MUZEUM CHODSKA V DOMAŽLICÍCH

Chodský hrad otevřen včetně věže

Pátek 11. 8. a sobota 12. 8. – 9.00 – 24.00 hod.

Neděle 13. 8. – 9.00 – 17.00 hod.

Muzeum Jindřicha Jindřicha a Galerie bratří Špillarů

Otevřeno denně 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hod

 

KULTURNÍ CENTRUM - PIVOVAR DOMAŽLICE

výstava o historii pivovarnictví na Domažlicku,

architektonicky originálně řešený prostor

s prosklenými lávkami

pátek 11. 8.     15-20

sobota 12. 8.    9-12 a 13-17

neděle 13. 8.    9-14

 

CHODSKÁ HYJTA V MRÁKOVĚ

Sobota 12. 8. 14.30 hod.

Odjezd autobusu do Mrákova ve 14.00 hod.

z autobusového nádraží v Poděbradově ulici.

Stanoviště č. 1, odvoz zpět po skončení programu.

 

VÝSTAVA – SÁL MKS DOMAŽLICE

Výstava fotografií FOTOKLUBU při MKS v Domažlicích

Pátek 11. 8. vernisáž 16.00 hod., otevřeno do 20.00 hod.

Sobota 12. 8. 9.00 – 20.00 hod.

Neděle 13. 8. 9.00 – 18.00 hod.

Pondělí 14. 8. 9.00 – 17.00 hod.

 

FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ – Letní kino DOMAŽLICE

Pátek 11. 8. 21.00 hod. EMOJI

Sobota 12. 8. 21.00 hod. ŠPUNTI NA VODĚ

Neděle 13. 8. 21.00 hod. EMOJI

 

PIZZERIE VENEZIA (u Zubřiny)

Pátek 11. 8. od 20.00 hod.

Karolína Jägerová + Martin Fiala

(projekt Karol)

Sobota 12. 8. od 20.00 hod.

Lenka a Kband

 

VÝSTAVA – BUDOVA C GYMNÁZIA J. Š. BAARA

Pivovarská ulice 323, Domažlice

Výstava modelů hub

Sobota 12. 8. 9.00 – 15.00 hod

 

FESTIVAL DOMAŽLICKÝ KULTUROVAR 2017

11. – 13. 8. – 70 metrů od domažlické věže v uĺici Kostelní.

Tullamore DEW Bus, Řemeslný Pivovar Raven, Bageterie

Domažlice, výtvarná dílna pro děti.

[PÁTEK 11. 8.] 20.00 hod.: Slam poetry OPEN AIR

Exhibition s mistry ČR, 22.00 hod. Debbi Love, DJ.

[SOBOTA 12. 8.] Dopoledne: divadlo A BASTA! Deka Plzeň

(česky/německy). Odpoledne,večer: kapely Jakub Kořínek,

Katka Misíková / blues, Zoidberg Quintet / jazz,

Seventh Passion / rock, Závodní ovce / funky,

Furt Rovně / underground & šanson

wHAT’S yOUR fAVORITE nUMBER? / rock'n'roll.

[NEDĚLE 13. 8.] Dopoledne: Jazzová improvizace

Vstup ZDARMA!

 

CHODROCKFEST 2017 – Areál pod Vavřincem

Pátek 11. 8. – sobota 12. 8.

Účinkující: Škwor, Jelen, Harlej, Walda gang, Dymytry, Xindl X,

Vilém Čok & Bypass, Mirai, Zakázaný ovoce, Trautenberk,

Pavel Callta, Prague conspiracy, Odyssea, Traktor, Alkehol,

Komunál, Turbo, De bill Heads a další…

Více info na www.chodrockfest.cz

 

KNIHOVNA BOŽENY NĚMCOVÉ V DOMAŽLICÍCH

Ulice B. Němcové 118, Domažlice

1. 7. – 31. 8. VÝSTAVA OBRAZŮ

Susanne Ehret / Claudia Harbauer / Dana Maha

 

ZAHRADA PENSIONU VIOLA

Thomayerova 170, Domažlice

10. 8. od 19.00 do 21.00 hod. – Brambůr band – Hájek a Fišer

hudební skupina hrající pro všechny věkové kategorie

11. 8. od 20.00 do 23.00 hod. – Homer Street (Funk a rock)

předkapela Jakobič

12. 8. od 20.00 do 22.00 hod. – Poitín – Tradiční irská hudba

13. 8. od 14.00 do 20.00 hod. – Karaoke party Milana Nebehaje

Přijďte si zazpívat a zakončit Chodské slavnosti.

Vstup zdarma na všechny akce!

 

KUCHYNĚ MĚSTSKÉHO CENTRA SLUŽEB

(domu penzionu pro důchodce)

Baldovská ul. 638 v Domažlicích

nabízí chutné POUŤOVÉ OBĚDY (tel. 379778275)

Sobota 12. 8. – neděle 13. 8. od 10.00 – 13.00 hod.

 

VÝSTAVA VLÁČKŮ, VLAKŮ A MAŠINEK

Modelová železniční show, kde vlaky jezdí uvnitř i venku

na zahradě. Mimo jiné zažijete velkou vlakovou loupež

a uvidíte ruskou historickou modelovou železnici.

A na zahradě se můžete podívat do kabiny skutečné

lokomotivy a ještě vás sveze mašinka Líza.

Máchova 134, Domažlice /2. ulice

nad pouťovými atrakcemi cca 100 m – vlevo/

informace mobil: 723246882

www.simitrain.cz

otevřeno denně 11.00 – 16.30 hod.

 

PROGRAM k vytisknutí zde... [›]

 

Více o doprovodném programu... [›]


Přílohy

[Adobe PDF | 16,46 MB]
chsl_2017_ program.pdf [›]