Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Chodské slavnosti 2016 / Program Chsl 2016

Program Chsl 2016

PROGRAM - CHODSKÉ SLAVNOSTI A SVATOVAVŘINECKÁ POUŤ 2016

Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu ZDARMA!

Program ke stažení v pdf verzi najdete na konci tohoto článku v příloze nebo je k vyzvednutí v Městském informačním centru v Domažlicích.

 

PÁTEK 12. 8.

Pódium u brány

20.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ  FESTIVALU

Pódium u brány na náměstí

20.00 OZVĚNY FOLKLORU inspirace folklorem v podání kapel ze světa wordmusic
20.10 ČANKIŠOU, 22.00 HRAĎIŠŤAN, 23.30 OCHO RIOS 
moderuje: Milan Tesař

Refektář kláštera augustiniánů

20.00 FILMOVÉ VZPOMÍNÁNÍ
Král českých dudáků a Proč dudáci " tupají "
připravil: Zdeněk Bláha

Rozhlasový pořad "Česko země neznámá" živě z Domažlic

Oblíbený rozhlasový pořad Česko - země neznámá se v pátek 12. srpna bude vysílat živě z Domažlic. V rámci speciální páteční prázdninové řady přímých přenosů bude tentokrát moderátorská dvojice Pavel Kudrna s Vladimírem Šťovíčkem vysílat z rozhlasového stanu v městských alejích pestrou a humorně laděnou koláž, složenou jak z aktuálních informací o městě Domažlice, tak ze vzpomínkových reportáží i z rozhovorů a pozvánek na blížící se Chodské slavnosti. Chybět nebudou ani soutěže o hezké ceny. V čase od 13. do 14. hodiny tedy zveme k rozhlasovému stanu v městských alejích všechny přátele a fanoušky rozhlasového vysílání, Český rozhlas Plzeň.

 

SOBOTA 13. 8.

Pódium u brány na náměstí

10.00 OKÉNKO HOSTŮ - Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ
TANEČNÍ MINIATURY

11.00 S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM - ŽIVĚ Z CHODSKA
Hodinový živý přenos Českého rozhlasu Plzeň z domažlického
náměstí s folklorními soubory ze západu Čech a dalšími hosty
moderuje: Vladimír Šťovíček, režie: Pavel Maršát

12.30 S DĚTMI NA CHODSKU
Dětské tradice, hry a tancování na Chodsku
účinkují: Dětský soubor Mráček Mrákov, Dráteníci, Dětský národopisný soubor Postřekov,
Študácká a Chasnická muzika s staneční vložkou ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice
moderují: Matěj Šlajs a Markéta Příbková, režie: Marie Johánková

14.30 POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO
...letos to bure "PROVOKÝNKO"
účinkuje: Národopisný soubor Postřekov
moderují: členové Národopisného souboru Postřekov

16.00 ZATOULANÉ POHÁDKY
Hudebně taneční mozaika pohádkových postav
účinkuje: VUS ONDRÁŠ

 18.00 NA CHODSKO NEJEN Z PRAHY
účinkuje folklorní soubor MATENÍK a zahraniční hosté

21.00 PŘÍBĚH ZBOJNÍKA
Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ (VUS Ondráš)
Tanečně - hudebně pořad zaměřený na divadelní příběh
inspirovaný lidovými tradicemi, písněmi a tanci

23.00 DUDÁCKÉ ŠTANDRLE
s Domažlickou dudáckou muzikou a jejími hosty
Ženy, ženy, ženy...
účinkuje: Domažlická dudácká muzika a taneční divadlo BUFO
režie: Josef Kuneš, Martin Pacek

Pódium pod Chodským hradem

10.00 BULAČINA
Canzonetta a Jindřich Jindřich - Chodské lidové písně
v originálních úpravách Jindřicha Jindřicha
účinkuje: Ženský pěvecký sbor Canzonetta a hosté
moderuje: Jan Holoubek a Šárka Tomanová
režie: Jan Holoubek


11.15 OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ
11.15 Česká obec Bjelovar a taneční soubor Srdečko - Chorvatsko
12.00 Brabantský llidový orchestr - Belgie
12.45 Shamrock street - Anglie


13.30  HAŽ MĚ BURE VOSUM, VOSUMDESÁT VOSUM LET
účinkuje: Konrádyho dudácká muzika
režie: Vlastimil Konrády

15.30 DOSTAVENÍČKO POD CHODSKÝM HRADEM
Veřejná rozhlasová nahrávka Foklorního okénka Rádia Proglas
účinkují: Domažlická dudácká muzika a a kapela Plzeňského lidového souboru Mladina
moderuje: Zdeněk Vejvoda
režie: Zdeněk Vejvoda

17.30 V DOBRÝM JSME SE SEŠLI
Vzpomínkový pořad na předčasně zesnulé kapelníky
Mrákovské dudácké muziky Václava Kupilíka a Vlastimila Dřímala
účinkuje: Chodský soubor Mrákov
moderuje: Josef Nejdl
režie: Josef Jarábek

19.00 LÍTYJ, FTÁČKU, LÍTYJ
účinkují: Rodinná skupina Marie Freiové a Jany Hojdové z Klenčí,
Trubači OMS Domažlice, rodina Sauerova z Trhanova,
Haltravan z Klenčí a Postřekovský soubor s dudáckou muzikou
moderuje: Martina Morysková a Jana Hojdová
režie: Jana Hojdová a Martina Morysková


OSTATNÍ...

Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého

10.00 Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA, kapelník: Jan Mleziva
14.00 Koncert dechové hudby HÁJENKA, vedoucí: Miroslav Paleček

VAVŘINEČEK (Veselá hora nad Domažlicemi)

10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU
c
elebruje: Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský

Atrium Chodského hradu (Muzeum Chodska)

16.30 TŮZE VOBLÍBENÝ PÍSNIČKY
Setkání  s Konrádyovci nabídne nejen společné prozpěvování
účinkuje: Konrádyho dudácká muzika se svými zpěváky
připravil a moéderuje: Zdeněk Bláha

Jarmareční scéna (před Chodským hradem)

10.00 Skupina historické hudby DEI GRATIA
10.30 Staropražská kapelaHAŠLERKA
11.00 Akrobatická komediální show- Fangle - Chůdadlo
11.30 Kapela na  chůdách - Chůpela
12.00 Skupina historické hudby DEI GRATIA
12.30 Staropražská kapela HAŠLERKA
13.00 Skupina historické hudby DEI GRATIA
13.30 Žonglování na štaflích - Chůdadlo - kejklířské vystoupení
14.00 Kapela na  chůdách - Chůpela
14.30 Akrobatická komediální show- Fangle - Chůdadlo
15.00 Staropražská kapela HAŠLERKA
17.45 Kapela na  chůdách - Chůpela
18.15 Skupina historické hudby DEI GRATIA

 

NEDĚLE 14. 8.

Pódium u brány na náměstí

9.00 POSEZENÍ PŘI DECHOVCE
Koncert dechové hudby ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA
vedoucí: Jiří Huřťák, moderuje: Helena Hýnová

10.00 Koncert dechové hudby STAVOVANKA
kapelník: Jan Votruba

11.00 Koncert dechové hudby VALDOUFINKA
kapelník: Helena Hýnová

12.30 Koncert dechové hudby VRCHOVANKA
kapelník: Petr Němec

13.30 Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA
kapelník: Jan Mleziva

14.30 Koncert dechové hudby DUPALKA
kapelník: Michal Jansa

15.30 Koncert dechové hudby HORALKA
kapelník: Josef Kubalík

Pódium pod Chodským hradem

10.00 MAJÍ ŘEČÍ VÍC NEŽ OPICE BLECH
úsměvná setkání s tlampači, tlučhuby, kecaly...
účinkují: známí chodští vypravěči a Domažlická dudácká muzika
moderuje: Zdeněk Bláha, režie: Zdeněk Bláha

OSTATNÍ...

VAVŘINEČEK (Veselá hora nad Domažlicemi)

10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU
celebruje: Stanislav Góra, kanovník karlštejnský,
prezident Arcidiecézní charity Praha

Pódium u Penzionu v ulici Prokopa Velikého

10.00 Koncert dechové hudby HORALKA
kapelník: Josef Kubalík
14.00 Koncert dechové hudby STAVOVANKA
kapelník: Jan Votruba

Letní kino

14.30 DOMOV NOSÍME V SOBĚ
Klenotnicový pořad chodských národopisných souborů a muzik s jejich hosty
moderuje: Zdeněk Vejvoda
režie: Zdeněk Vejvoda

Jarmareční scéna (před Chodským hradem)

10.00 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
10.30 Akrobatická komediální show- Fangle - Chůdadlo
11.00 Středověká hudba - ELTHIN
11.30 Žonglování na štaflích - Chůdadlo - kejklířské vystoupení
12.00  Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
12.30 Středověká hudba - ELTHIN
13.00 Mušketýři v Domažlicích - PRÁČATA Z TÝNA
13.30 Akrobatická komediální show- Fangle - Chůdadlo
14.00 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
14.30 Středověká hudba - ELTHIN


Doprovodný program najdete na plakátech a letáčcích, www.domazlice.eu [›], ke stažení níže v příloze.


Detail [›]

Detail [›]

Detail [›]

Detail [›]

Přílohy

[Adobe PDF | 90,76 MB]
CHSL_2016.pdf [›]
[Adobe PDF | 23,16 MB]
letáček CHSL2016.pdf [›]